Finále soutěže „Němčina pro bystré hlavy“

Ve spolupráci s MŠMT a dalšími partnery uspořádal dne 20. května 2011 Goethe-Institut v Praze finále soutěže „Němčina pro bystré hlavy“ . První ročník této soutěže byl určen středoškolákům ve věku 15 až 18 let, pro které je němčina druhým cizím jazykem a kteří se zajímají o přírodní vědy nebo techniku. Kromě České republiky se  soutěžilo i na Slovensku, v Polsku, Litvě a Lotyšsku.  

Soutěžící řešili od října 2010 do března 2011 kvíz vztahující se k německým vynálezům a pracovali na svých soutěžních projektech z oborů přírodních věd a techniky. V dubnu vybrala pětičlenná odborná porota složená ze zaměstnanců vysokých škol a Akademie věd 15 finalistů, kteří přijeli představit své soutěžní projekty do Prahy. Prezentace soutěžních projektů proběhla formou výstavy, v jejímž rámci každý soutěžící předváděl svůj projekt a odpovídal na otázky porotců a ostatních diváků. Kromě odborné poroty a dvou porotkyň zastupujících Goethe-Institut a partnera soutěže Deutsche Telekom si soutěžní projekty přišli prohlédnout i zástupci MŠMT a Velvyslanectví SRN v Praze.

Pět vítězů soutěže „Němčina pro bystré hlavy“ se v srpnu podívá na dva týdny do německého Göttingenu. Spolu s dalšími dvaceti mladými „badateli“ ze čtyř zemí se mladí Češi budou na Goethe-Institutu učit německý jazyk a poznávat Německo nejen z pohledu vědy a výzkumu.

Přehled soutěžních projektů naleznete na www.goethe.de/cesko/hk.

Seznam finalistů soutěže.doc

Němčina pro bystré hlavy

 

Němčina pro bystré hlavy

 

Němčina pro bystré hlavy

Další informace jsou k dispozici u koordinátorky soutěže:

Štěpánka Laňová

lanova@prag_goethe_org